Hlavní menu:

07.12.2008, autor: Majka

Všechny barvy života

Překvapení z víkendu Chvíle všední a sváteční

Když jsem dostala pozvání do Bartošovic, na nic jsem se neptala. Prostě jsem si řekla, že si nic nepředstavuju, že se nechám překvapit. V předvečer odjezdu mi přišla SMS: S sebou sukni, umyté vlasy a nohy. Tak jsem byla trošku v šoku. Co to je? Já myslela, že se jedem modlit… Ale co, nechám se překvapit! A překvapená jsem byla, opravdu! Bylo to fajn-nechat se vést, unášet,hýčkat, opečovávat…Mně ten víkend ukázal VŠECHNY BARVY ŽIVOTA! A tohle je všechno připraveno pro mě! Mně Pán Bůh ukázal: To všechno je jenom vzorek toho, co můžeš, smíš, prostě si to dovol-to jsem rád, že je to hezký!

Nejnádhernější pro mě byl začátek-ten bílý kruh, svíce, barevné šátky. Jak tam ostatní pokládaly své šátky, úplně jsem jim rozuměla…To byla pro mě modlitba díků.

Píseň a tanec , to bylo horší. Zatím nejsem tak daleko, abych měla ráda své tělo. Ale nezoufám, třeba mi ještě Pán Bůh pomůže udělat další krok. Dřív bych zažívala trauma-musela bych odejít, nevydržela bych tanec-ty šťastné úsměvy ostatních, něco dělat se svým tělem…tady by to pro mě končilo.

Díky, že všechno bylo dobrovolné, nic jsem NEMUSELA, ale SMĚLA. Co necítím , nemusím předstírat-snad první společenství, kde se nemusím přetvařovat!

A druhá úžasná věc byla ta svíce. Nejdřív rozpaky, ale pak mi pod rukama začalo vznikat něco, do čeho jsem poprvé mohla ZHMOTNIT to, co jsem prožila: kalná voda-nad tím hvězda (já tonoucí-Ona hvězda mořská, stačí pohled a hned se zorientuju, pomůže mi NADĚJE!). Z druhé strany tři světelné paprsky shora dolů do vody, která očišťuje (Trojjediný Bůh, který mi nabízí pomoc a zachraňuje). Pro mě to znamenalo strašně moc takhle se vyjádřit.

Moc mi pomohla přednáška Halky, zvlášť v těchto dnech to oceňuji. Možná bych bez toho ani nebyla schopná vyrobit dětem adventní kalendář, každý den se snažit s nimi…

Díky, díky za všechno! I za to, že mě Evelyne poslal umývat záchody! S radostí jsem si uvědomila, že můžu opravdu všechno dělat s láskou!

Byla jsem plná vděčnosti, že jsem s vámi všemi mohla prožít nedělní mši svatou. Mohla jsem děkovat Pánu společně s ostatními, nemusela se krčit někde v zadní lavici nebo dokonce prchat ven!

Bylo to pro mě „tak trochu na zkoušku“, být zase mezi lidmi v nějakém společenství a sdílet ho, necítit se vyřazená, jako že tam nepatřím. Po téhle zkušenosti vidím jako velice sťastné, že se snažíte vytvářet atmosféru „svobody“- prostě nekoukáte zle na někoho, kdo se něčeho neúčastní.

Moc ráda na ten víkend myslím a je to pro mě stále velkým povzbuzením, Majka


© Design, redakční systém: Webdesignum.cz 2007-2016