Hlavní menu:

02.05.2008, autor: Monika

Uplynulý víkend

Konečně jsem trochu strávila a zpracovala v sobě uplynulý víkend, a tak píšu alespoň pár svých dojmů. Předně jsem vděčná, že si mě Bůh na toto setkání přivedl a obdaroval spoustou milostí. Po stránce organizační mi nic nevadilo, možná proto, že jsem se víc než na vnější podmínky soustředila na program. V rámci technických možností jste udělaly pro naše pohodlí maximum. Nebyla nám zima, neměli jsme hlad a spalo se také pohodlně. Počet účastníků, mě sice překvapil, ale nemůžu říct, že by mi to bránilo si celou akci užít. Samozřejmě by při menším počtu člověk mohl ostatní více poznat, ale kdybych se jako organizátor rozhodovala, jestli počet omezit a odmítnout někoho asi bych raději riskla větší počet a umožnila přijet více lidem. Zároveň však cítím, že ještě ve větším počtu než jsme byly, už by to asi fungovalo hůř.

Pokud jde o program, bylo to myslím pěkně vyvážené. Více času třeba pro procházku, by sice bylo příjemné, ale kdyby to bylo na úkor programu, bylo by to škoda. Tím, že je pro mě čas bez rodiny tak cenný dám přednost raději hutnému programu, který může člověk zpracovávat i po návratu domů.

V rámci rodokmene a ženské linie, bych uvítala větší prostor věnovný vztahu k matce, ale to by bylo asi na samostatné téma.

Tvoření jsem docenila i po návratu, tím, že je šperk něčím co si nesu do všedních dnů a kamínek můžu dát další ženě.

Modlitba pohybem se mi také líbila a připadala mi docela přirozená, protože už jsem se dříve tancem modlila. Zároveň chápu, že to pro ostatní moohlo být nezvyklé a možná by to potřebovalo trochu delší přípravu. Uvědomit si různé části těla, dynamiku různých pohybů a pak teprve nechat promlouvat duši skrze pohyb.

Na začátku jsem zapomněla napsat, že jsem si uvědomila, jak je takový druh setkání "jen pro ženy a o ženách" důležitý, proto, abychom mohly jako ženy lépe prožívat své mateřství, ale i manželství, práci nebo službu ve farnosti. Moc bych tento zážitek přála i všem ženám v mé rodině a okolí.

Galerie fotografií z víkendu pro ženy

Galerie fotografií z  víkendu pro ženy
Bartošovice v Orlických horách
 

© Design, redakční systém: Webdesignum.cz 2007-2016